Kozuby

Neodmysliteľná súčasť modernej domácnosti. Svojou jedinečnou schopnosťou vytvorenia príjemnej atmosféry sú pre nás kozuby niečím, bez čoho si nevieme predstaviť naše obydlia. Pritom pocit príjemného prostredia je vytváraný hneď na viacerých úrovniach.

V prvom rade je takéto dielo hodnotným kusom nábytku. Tým kusom nábytku, ktorý dodá miestnosti kde je postavený jej charakter a punc. Dokáže si nájsť miesto v každom štýle – tak modernom ako aj v klasickom.

V druhom rade je to už stáročia miesto kde sa stretáva rodina a priatelia. Pri pohľade do ohňa sme schopný zabudnúť na starosti všedných dní a spolu si vyrozprávať svoje problémy ale aj radostné zážitky. Oheň v nás vyvoláva pocit pohody a bezpečia.

V treťom ale nie poslednom rade je to schopnosť vytvoriť tepelnú pohodu. V dnešnej dobe je to vyhľadávaný spôsob vykurovania alebo prikurovania našich domácností práve je nízku cenu takto vyrobeného tepla. Určite nie je na zahodenie že dokáže prevádzkovať aj v situáciách keď sú všetky bežne používané systémy kúrenia nepoužiteľné – a to je hlavne výpadok elektrickej energie.Aj v dnešnej modernej dobe sa totiž môže stať to čo sa stalo na Záhorí na prelome februára a marca 2008. Búrka spôsobila pretrhnutie vedenia a výpadok prúdu na tri dni.

Staviame :
  • Teplosálavé akumulačné kozuby ( hypokausty ) s možnosťou vykurovania viacerých priestorov sálavými stenami – vynikajúci doplnok k hlavnému kúreniu v celoročne obývaných domoch. Akumulačné kozuby sú vhodné aj na zabudovanie v nízkoenergetických domoch a domoch pasívnych. Tam kde sú tepolovzdušné kozuby absolútne nevhodné.

  • Teplovzdušné kozuby s možnosťou teplovzdušných rozvodov do viacerých priestorov – vhodné najmä pre kúrenie na chatách a chalupách. Výhodou týchto diel je rýchly tepelný nábeh. Krátko po príchode do chalupu a zakúrení do krbu je cítiť prvý teplý vzduch na mriežkach.

  • Teplovodná technika – kozuby s možnosťou ohrevu vody – schopné fungovať ako hlavný zdroj kúrenia rodinných domov, zabezpečujú ohrev kurenárskej vody a aj TUV. Pomocou automatickej regulácie vieme riadiť tak proces horenia ako aj proces vykurovania celého domu na základe riadenie čerpadla podlahového kúrenia, radiátorov, obehového čerpadla TUV.

Akumulačný sálavý kozub
Malá kachľová pec
Klasická kachľová pec
Hypokaustová kachľová pec