Lamir, s.r.o.

Dobrý deň

Dovoľte, aby som Vám predstavil rodinnú kachliarsku firmu LAMIR s.r.o.. Moje meno je Ladislav Raček ml. a s bratom Michalom sme druhou generáciou, ktorá sa v našej rodine venuje stavbe kachľových pecí a krbov. Tomuto krásnemu remeslu sa venujeme už mnoho rokov. Prvé stavby sme realizovali už v roku 1998. Odvtedy máme za sebou mnoho zrealizovaných diel. Od roku 2002 sme boli členmi Cechu kachliarov Slovenska - kachliarskej organizácii združujúcej profesionálnych staviteľov kachľových pecí a krbov na Slovensku. V roku 2003 sme boli medzi prvými vyučenými v učebnom odbore kachliar, po obrovskej pauze spôsobenej výpadkom tohto učebného odboru z ponuky stredných škôl. Každoročne sa ďalej vzdelávame v odbore formou školení a seminárov, ktoré sú organizované najvyspelejšími výrobcami materiálov a technológií v kachliarskej oblasti u nás aj v zahraničí. Od roku 2013 sme členmi Cechu kachliarov, ktorý vznikol po zlúčení Cechu kachliarov Slovenska a Slovenského cechu kachliarov a krbárov. Jednou zo základných zásad našej firmy je profesionalita.

Každý má iste vlastnú predstavu o bývaní a využití krbu alebo pece vo svojom dome. Preto sa snažíme pristupovať ku klientom individuálne tak, aby sme im pomohli nájsť ten správny variant diela práve pre ich priestor a tak spríjemniť bývanie zdravým sálavým teplom a dizajnom vhodným práve pre štýl daného interiéru. Svojim klientom ponúkame spracovanie grafických návrhov v počítačovom programe Pallete CAD s výstupom v 3D. Tak je možné ideálne napasovať zariadenie miestností v nadväznosti na pec či krb. Samozrejmosťou je dodávka diela na kľúč. Teda nie len návrh a montáž, ale aj kompletná dodávka materiálu , záručný a pozáručný servis.

Prečo vlastne stavať kachľovú pec či krb? Sloboda a nezávislosť. Dve slová, ktorých význam je blízky hádam každému človeku. Je to niečo po čom túžime a na čom si zakladáme. Práve kachľová pec či krb nám môžu takýto pocit dopriať. Sú nezávislé na zdrojoch energií moderného sveta ( plyn, elektrika ), ktoré nás ale nezriedka môžu sklamať a v prípade ich výpadku často krát nie je možnosť opravy v našich silách. Príkladom môžu byť vrtochy počasia či prírodné katastrofy a s nimi súvisiace výpadky elektrického prúdu alebo prerušenia dodávok plynu. Podobných situácií by sa dalo menovať viac, až po jednoduché poruchy spotrebičov priamo v domácnostiach. Krásou kozubov a kachľových pecí je práve ich nezávislosť na týchto zdrojoch. A teda možnosť prevádzkovania aj v prípade nazvime to neštandardných podmienok. Pre samotné kúrenie v peci, krbe stačí využiť zopár jednoduchých fyzikálnych a chemických zákonov – 1. studený vzduch je ťažší ako teplý ( ťah komína ); 2. pre samotné horenie nepotrebujeme nič viac ako drevo a kyslík teda vzduch. Je teda len na nás, či sa nám chce alebo nechce zapáliť drevo v ohnisku. Je to naša slobodná voľba a nezávislosť.

Dôvodov pre stavbu pece či krbu je samozrejme omnoho viac. Už od nepamäti je človek naučený využívať oheň. Ohrievať sa pri jeho teple. Variť za jeho pomoci. Spríjemňovať si ním dni, večery, noci. Skrášľovať si svoje obydlia. Asi ako je ľudstvo staré, tak dlho sme zvyknutí pracovať s ohňom v rôznych formách. krby a kachľové pece môžu byť veľmi dôležitým kusom nábytku v interiéroch našich domácností nielen pre ich schopnosť vykurovať, ale aj pre ich dizajnovú stránku. Je len na vkuse toho kto si zariaďuje či navrhuje interiér, ako dokáže zakomponovať takéto dielo do celku. Vhodne navrhnuté a zrealizované dielo dá neopakovateľný punc každému interiéru. A to tak modernému či klasickému. Preto je treba pri výbere diela zvažovať budúce zariadenie nábytkom tak, aby vo výsledku vytvorili jeden harmonický celok.
Teplovzdušný kachlicový kozub
Akumulačný sálavý kozub
Klasická kachľová pec
Malá kachľová pec