Šporáky

Dodnes veľmi obľúbené spotrebiče na prípravu jedál a vykurovanie hlavne na vidieku a chalupách či chatách. Môžu byť prenosné , alebo individuálne stavané.

Svojou konštrukciou sú schopné skĺbiť dve funkcie. V prvom rade sú určené na prípravu jedál. Je možné na nich variť ale aj piecť. Takisto je možné zohrievať vodu pre kuchynské účely.

V druhom rade je to schopnosť vykurovať priestor veľmi príjemným sálavým teplom. Dnešné technológie umožňujú navrhnúť spotrebič presne podľa požiadaviek klienta a zamerať sa na kúrenie alebo na varenie a pečenie. Rovnako je možné plniť aj požiadavky na dizajnové riešenie. Široká paleta používaných materiálov otvára obrovské možnosti pre vytvorenie jedinečných originálov a prispôsobeniu k interiéru tak v klasickom dizajne ako aj v modernom dizajne.

Staviame :
  • Prenosné šporáky – Voľne stojace prenosné kachlicové šporáky. Rôzne typy prevedenia určené na varenie, pečenie, ohrev vody na kúrenie a ohrev TUV.

  • Kachľové kuchynské šporáky – individuálne stavané šporáky. Klasické šporáky s platňou na varenie a s rúrou na pečenie. Dizajnovo riešené ako kachlicové alebo omietané, prípadne kombinované.

  • Vykurovacie šporáky – individuálne stavané šporáky stavané s akumulačnými ťahmi a schopnosťou vykurovať takmer ako kachľová pec.

  • Teplovodné vykurovacie šporáky - schopné fungovať ako zdroj kúrenia rodinných domov, zabezpečujú ohrev kurenárskej vody a aj TUV. Pomocou automatickej regulácie vieme riadiť tak proces horenia ako aj proces vykurovania celého domu na základe riadenie čerpadla podlahového kúrenia, radiátorov, obehového čerpadla TUV.

Akumulačný sálavý kozub
Moderná kachľová pec
Moderná kachľová pec
Akumulačný sálavý kozub