Šporáky

Dodnes veľmi obľúbené spotrebiče na prípravu jedál a vykurovanie hlavne na vidieku a chalupách či chatách. Môžu byť prenosné , alebo individuálne stavané.

Svojou konštrukciou sú schopné skĺbiť dve funkcie. V prvom rade sú určené na prípravu jedál. Je možné na nich variť ale aj piecť. Takisto je možné zohrievať vodu pre kuchynské účely.

V druhom rade je to schopnosť vykurovať priestor veľmi príjemným sálavým teplom. Dnešné technológie umožňujú navrhnúť spotrebič presne podľa požiadaviek klienta a zamerať sa na kúrenie alebo na varenie a pečenie. Rovnako je možné plniť aj požiadavky na dizajnové riešenie. Široká paleta používaných materiálov otvára obrovské možnosti pre vytvorenie jedinečných originálov a prispôsobeniu k interiéru tak v klasickom dizajne ako aj v modernom dizajne.

Staviame :
  • Prenosné šporáky – Voľne stojace prenosné kachlicové šporáky. Rôzne typy prevedenia určené na varenie, pečenie, ohrev vody na kúrenie a ohrev TUV.

  • Kachľové kuchynské šporáky – individuálne stavané šporáky. Klasické šporáky s platňou na varenie a s rúrou na pečenie. Dizajnovo riešené ako kachlicové alebo omietané, prípadne kombinované.

  • Vykurovacie šporáky – individuálne stavané šporáky stavané s akumulačnými ťahmi a schopnosťou vykurovať takmer ako kachľová pec.

  • Teplovodné vykurovacie šporáky - schopné fungovať ako zdroj kúrenia rodinných domov, zabezpečujú ohrev kurenárskej vody a aj TUV. Pomocou automatickej regulácie vieme riadiť tak proces horenia ako aj proces vykurovania celého domu na základe riadenie čerpadla podlahového kúrenia, radiátorov, obehového čerpadla TUV.

Klasická kachľová pec
Klasická kachľová pec s kuchynským šporákom
Teplovzdušný kamenný kozub
Kachľový šporák